Однією з причин, що піддає людину депресії, є брак сонячного світла. Доведено, що в сонячні дні люди навіть більше посміхаються. А злегка запилені в будинку вікна можуть затримувати близько 30% світла, а якщо вікна давно не милися – до 70%. А те, що дефіцит сонячного світла негативно позначається на нашому здоров’ї, вже давно доведено вченими.
Як часто мити вікна?
Погодьтеся, брудне вікно виглядає дуже похмуро й некрасиво, погано пропускає природне світло й не дозволяє вдосталь насолодитися прекрасним видом. Однозначної відповіді на питання, як часто необхідно мити вікна, не існує. Багато що залежить від погодних умов, розташування будинку, близькості доріг, будівельних об’єктів, заводів і т. п.
Обов’язковими вважаються весняна й осіння мийки вікон. Навесні вона необхідна, так як за холодну пору року на вікнах накопичується занадто багато бруду (мити вікна взимку проблематично й не доцільно). В осінній період миття вікон проводять в рамках підготовки до зимового сезону. В інший час мити вікна варто у міру забруднення. Для підтримання їх в постійній чистоті оптимально проводити чистку 2-3 рази на півроку.
Часті помилки при догляді за вікнами
Спочатку варто приділити увагу тому, як поводитися з вікнами в повсякденному житті й чого не слід робити. Помилок нехай і трохи, але на їх бажано зважати, щоб забезпечити більш тривалий термін служби.
Читайте також: ЯК ВИВЕСТИ ПЛЯМИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: 11 ВИДІВ ПЛЯМ
Часті помилки при догляді за вікнами:
- використання агресивних засобів для чищення та невідповідних рідин (бензин, спирт, кислотні розчинники й т.п.). Чистячі засоби повинні бути без абразивів, які можуть залишати подряпини на склі або пластику;
- використання жорстких губок з абразивами, які також залишають дефекти як на поверхні скла, так і на поверхні пластика;
- використання гострих предметів. Навіть в разі виникнення сильних забруднень, які важко очищаються, не слід вдаватися до допомоги ножів або викруток, оскільки вони можуть залишити такі ж неприємні подряпини.
Порядок миття вікон
Якщо виникла необхідність мити вікна взимку, краще за все робити це в сонячний безвітряний день. Цілком ймовірно, що скло покрито льодом. Розтопити його допоможе розчин кухонної солі. Змочіть в ньому ганчірку й ретельно протріть поверхню до повного розчинення льоду. Після цього можна приступати до звичайної процедури мийки.
Читайте також: МОШКИ НА КУХНІ: ЗВІДКИ БЕРУТЬСЯ І ЯК ПОЗБУТИСЯ

- Помічено, що приступати до миття вікон доцільніше в безвітряний і не спекотний день, а краще в похмурий, щоб відблиски на склі не заважали об’єктивно оцінювати свою роботу. До того ж вітер і сонце сприяє швидкому висиханню скла й вони перешкоджають вчасно витирати розводи.
- Мити вікно починають з рами. Спочатку її пилососять і протирають сухою ганчіркою. А вже після миють мильним розчином.
- Наступний етап – миття скла. Миючий розчин рівномірно наносять на скло й витирають м’якою та чистою ганчіркою або господарською серветкою. Для нанесення миючого засобу краще використовувати пульверизатор. Засіб для миття вікон можна приготувати самостійно або купити в магазині.
Повертаємо вікнам блиск
У процесі прибирання перед господинею постає питання не тільки про те, як видалити піну з вікна, але і про те, як змусити вікна знову блищати. Часом навіть ідеально чисті вікна виглядають тьмяно.
Повернути їм блиск можна різними способами. Кожен з них простий і доступний:
Читайте також: ТРИ РЕЧІ, ЯКІ ВИ НЕ ПОВИННІ ПИЛОСОСИТИ НА КУХНІ

- Додайте в воду крохмаль. Вимиті таким розчином вікна засяють, як нові.
- Можна використовувати лляну олію. Протріть скло губкою, змоченою в олії й відполіруйте поверхню вовняною ганчіркою.
- Зняти сильне забруднення з вікон допоможе оцет. Це відмінний варіант догляду за потьмянілими вікнами. Вони миттєво відновлюються й чудово блищать.
- Ще одне відмінний засіб – крейда. Це делікатний абразив, який не подряпає скло. Нанесіть розчин крейди, дайте вікнам висохнути й зробіть чистку. Бруд піде разом з крейдою, а вікно стане ідеально чистим і блискучим.
Найпопулярніші народні засоби для миття вікон
- На один стакан води, 1 чайна ложка рідкого мила й 3 столових ложки оцту. Все змішують і переливають у пульверизатор. Цей засіб рівномірно розпилюють на скло й протирають сухими газетами. Або просто змочують ганчірку та протирають нею скло, а потім висушують газетами. Скло буде просто сяяти чистотою!
- В 1 літрі води розчиняють 1 столову ложку лимонного соку й заливають в пульверизатор, далі розпилюють на скло. Або просто змочують ганчірку й протирають нею скло, а потім висушують газетами. Ефект приголомшливий!
- Наші бабусі додавали сіль в воду, якою мили вікна, щоб скло блищало.
Народні способи дозволяють дешево, швидко, а головне, без шкоди для здоров’я, відмити свої вікна до сяючого блиску. Бажаємо успіху!