Ви зараз переглядаєте ПРАВИЛА УСПІХУ: ЯК ЗМІНИТИ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ?
  • Категорія запису:Розвиток

Чи вірите ви, що існують правила успіху, які допоможуть змінити життя на краще? Що відрізняє успішних особистостей від тих, кого успіх обходить стороною? Чи вважаєте це, просто везінням? Зовсім ні. Успіх формується, завдяки дотриманню низки спеціальних універсальних правил, він є закономірним результатом їх регулярного виконання.

Правила успіху, які допоможуть зміняти ваше життя

правила успіху

Змінити вектор думок

Почати мислити по-іншому, поміняти характер мислення – це перше, з чого варто почати, щоб змінити життя на краще. Якщо ви націлені на результат, якщо впевнені, що ваші дії будуть успішними, і у вас все вийде, то так і станеться. Але якщо ви вже підготувалися до провалу, не вірите в перемогу, змирилися з невдачею, то й не чекайте нічого іншого. Ваші думки повинні бути наповнені позитивом.

Впоратися з думками типу «У мене все одно нічого не вийде» можна, в цьому допоможе самоідентифікація з зовсім іншою людиною: тим, кому ви довіряєте найбільше, хто в ваших очах дуже сильний та сміливий – простіше кажучи, на час уявити себе тією авторитетною й успішною особистістю, ніби це ви самі. Подивіться на проблему, що стоїть перед вами, очима цієї людини. Як би вона вчинила, яким чином вона б її вирішила? Зробіть те ж саме і ви, що вам заважає?

Неможливо знати все

Не варто вважати, що ви все знаєте. Коли ви гордовито заявляєте: «Я все знаю», ви немов блокуєте собі доступ до нових знань і нового досвіду.

Цю фразу звикли повторювати ті, кого зазвичай називають невдахами. Вони за замовчуванням впевнені, що їм відомо все на світі й ніякі правила успіху їм не допоможуть. Вони переконані на всі сто, що ті чи інші рішення або способи усунення проблеми, які їм запропонували або порадили, не спрацюють, хоча не пробували жодного разу жодного з них. Подібні індивіди так і будуть продовжувати й далі скаржитися на життя і свою нелегку долю, в той час як вихід із ситуації буде знаходитися прямо перед їхнім носом. Зате вони як і раніше «все знають» і «все вміють».

Щоб не застрягти в болоті «всезнання», потрібно кожен день вчитися чомусь новому: дізнаватися нові факти, вчити нові слова (в тому числі й іноземні), читати книги. Не зайвим буде подивитися на звичні дії й речі з іншого ракурсу, шукати незвичайне в звичайному, розширювати власні горизонти. І тоді, побачите, світ для вас стане ще більшим і ви зможете змінити життя на краще.

Пора почати діяти

Ви вже почали накопичувати знання й поповнювати свій розумовий багаж? Чудово. Однак якщо не застосовувати їх на практиці, не витрачати з розумом і не використовувати раціонально, то вони будуть лежати мертвим вантажем у вашій голові, стануть обтяжувати вашу свідомість і поступово перетворяться в кашу. Книги, які довго стоять на полиці жовтіють, покриваються пилом і навіть пліснявою; майже те ж саме відбувається і з тими вашими знаннями, які ви отримали, але не використовуєте – за фактом вони не приносять користі для вас.

Читайте також: 10 ЛАЙФХАКІВ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ

правила успіху

Отримуйте лише ті знання і вміння, які знадобляться вам у вашому повсякденному житті, послужать підмогою в справах. Успішна людина – це в першу чергу активна людина, та, хто діє, хто з розумом витрачає свої психоемоційні ресурси. Але як же Ви будете їх витрачати, якщо більша їх частина буде просто-напросто «згорати»? Як ви тоді досягнете результату?

Правила успіху нас вчать, щоб уникнути «захаращення» пам’яті, почніть робити те, що не так давно вивчили або дізналися, виділіть в своєму графіку час для нововведень і експериментів. Дізналися нову фітнес-вправу? Відмінно, обов’язково додайте її в свій звичайний курс зарядки. Знайшли рецепт нової страви? Приготуйте її для сім’ї в п’ятничний вечір. Зберегли в папку матеріал по виготовленню свічок в домашніх умовах? Зробіть парочку свічок у вихідні. Побачили цікавий варіант вечірнього макіяжу, але робити його поки нікуди? Нічого страшного, потренуйтеся перед дзеркалом в вільні хвилини, щоб в майбутньому повторити його без проблем.

Робіть те, що давно відкладали на потім, розгрібайте завали ментальні та матеріальні – це зарядить вас енергією на подальшу активність. Пам’ятайте, нові знання й навички гарні тільки тоді, коли для них є місце у вашому реальному житті.

Прорахунки не страшні

«Всезнайки» тому й відмовляються що-небудь робити, щоб змінити життя, бо дуже бояться поразок, нехай і не бажають собі в цьому зізнатися. Але секрет успіху в тому, що жоден шлях не буває елементарним і дріб’язковим – кожен таїть в собі ті чи інші складності. Саме тому помилки й промахи – незмінні супутники будь-якого будівельника власного успіху. Хіба може народитися перемога без поразок?

Дозвольте собі помилятися, усвідомте, що в цьому немає нічого поганого. Помилки вчать нас уникати їх же самих у майбутньому. Наприклад, якщо ви боїтеся спілкуватися з незнайомцями, частіше запитуйте у перехожих на вулиці час або те, як пройти куди-небудь, частіше контактуйте по телефону з тими, кого не знаєте (роблячи інтернет-покупки або записуючись до лікаря, наприклад), не соромтеся підходити до продавців-консультантів в магазинах і ввічливо ставити питання по товарам. І тоді побачите, що в цьому немає нічого складного або страшного, як ви уявляли собі раніше.

Читайте також: 4 МУДРІ ПОРАДИ ДЛЯ СПРАВЖНІХ ЧОЛОВІКІВ

правила успіху

У страху, як відомо, очі великі. Ви ніколи не дізнаєтеся, на що по-справжньому здатні, поки не почнете діяти. Кожен вчився ходити, набиваючи гулі. Хіба успіх дається просто так? Не бійтеся пробувати, адже не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Досить шукати винних

Хіба правила успіху передбачають скаржитися на життя й звинувачувати в невдачах всіх підряд, але тільки не самих себе? Хіба жалість до себе є частиною успішного способу життя? Невдахи зазвичай звикли до того, щоб їх всі жаліли, вони постійно скаржаться на життя, нарікають на гірку долю, звинувачують у власних бідах кого тільки можна (родичів, сусідів, начальство, уряд, американців, інопланетян і т.д.), але самі ніби й не при чому. Біля них незабаром збирається купка людей, що думають так само, у кого життя так само не вдалося, і хто так само не робить зовсім нічого, щоб це виправити. Теми для обговорення у такого сорту людей не вичерпаються ніколи, але вони можуть забути про те, що таке щасливе, активне й успішне життя.

Зрілі й свідомі особистості досягають успіху, завдяки тому, що беруть відповідальність за своє життя у власні руки й не звинувачують оточуючих в своїх помилках. Невірні кроки вони розцінюють, як досвід, як місток на шляху до досягнення результату, як фундамент, щоб змінити життя на краще. Невдачі для них – не кінець світу, а невід’ємна частина життя. Підіть на невелику хитрість і почніть говорити про промахи як про перемоги.

Пам’ятайте гру в слова-перевертні? Це майже те ж саме. Щоб освіжити пам’ять, загляньте в словник антонімів, вам буде простіше. Якщо ви відчуваєте, що справи йдуть не так, як ви планували, то вигукніть: «Як добре все почалося!». Не думайте, що цим ви обманюєте себе: ви просто не дозволяєте власному мозку вважати, що всі ваші починання є провальними, а дії невдалі. Ви будете здійснювати щось на зразок маленького самопрограмування, яке не дасть вам втратити віру в себе й буде підживлювати вашу потребу в успіху.

Відкривши для себе ці нехитрі правила успіху, але такі ефективні й корисні, ви побачите, наскільки сильно можете змінити життя. Варто тільки почати дотримуватися цих правил в реальності, й, повірте, успіх буде не за горами.

Залишити відповідь