Ви зараз переглядаєте РЕМОНТ У ВАННІЙ КІМНАТІ: НА ЗАМІТКУ
  • Категорія запису:Побут

Часто, улюбленою кімнатою в людей виявляється ванна. Саме там людина повністю розслабляється, відпочиває від роботи та сімейних негараздів. Щоб добитися цього, важливо придати вашій ванній кімнаті належний вигляд.

Зрозуміло, що жовті розводи на стелі та штукатурка, яка відвалюється, не наводять на думки про прекрасне. Тому, якщо ви серйозно задумуєтеся про ремонт у ванній кімнаті, ця стаття саме для вас.

Коли ви починаєте ремонт у ванній кімнаті, обов’язково зверніть увагу на:

  • у ванній кімнаті завжди дуже волого, тому й матеріали, які ви вибираєте, повинні підходити для приміщення з підвищеною вологою.
  • зазвичай ванні кімнати невеликі, тому варто утримуватися від темних відтінків — темні кольори зроблять кімнату ще меншою.
  • за даними чисельних досліджень, у ванній кімнаті дуже висока травматичність, тому потрібно зробити її максимально безпечною. Уникайте занадто гладеньких та слизьких покриттів на підлозі.

Читайте також: ЯК МИТИ ВІКНА: ПОМИЛКИ,НАРОДНІ ЗАСОБИ Й ОСНОВНІ ПРАВИЛА

Ремонт у ванній кімнаті

Що ж, йдемо далі. У ванній кімнаті, як і в будь-якій іншій, є підлога, стіни та стеля. Найперше, що треба зробити, це очистити поверхні: видаліть стару фарбу, вапно та кахель. Подальша робота залежить від того, який саме ремонт ви хочете зробити.

Якщо ви хочете покрити стелю пластиковими плитками чи побілити його, ремонт у ванній кімнаті краще починати зі стін, оскільки після обробки стін на стелі можуть залишитися сліди. Якщо ж ви хочете пофарбувати стіни й стелю, то краще починати зі стелі, а тоді переходити на стіни, тому що на стіні можуть залишитися патьоки фарби. Й завершальним штрихом буде обробка підлоги.

Ремонт у ванній кімнаті: оздоблення стін

  • Побілка. Стелю та стіни можна побілити, а на підлогу покласти кахель. Проте, цей варіант являється не найкращим, бо під дією води та вологого повітря вапно стає жовтого відтінку чи взагалі змивається цілим шаром.
  • Фарбування. Стіни й стелю покривають масляними чи емальованими фарбами, а на підлогу кладуть плитку підвищеної міцності. Цей варіант хороший тим, що пофарбовані стіни легко миються й на них не залишається нальоту.
Ремонт у ванній кімнаті
  • Кахельні плитки. Стіни й підлогу ванної кімнати укладають кахельними плитками, а стелю можна побілити, пофарбувати чи покрити пластиковими плитками. Проте, якщо ви вирішити покласти на стіни плитку, пам’ятайте — плитка може сповзти раніше, ніж клей чи фарба затвердіють, щоб уникнути цього, просто закріпіть плитки невеликими шматочками пластиліну.
  • Пластикові плитки. Такі плитки добре підійдуть для стін та стелі, а підлогу можна викласти кахлем.
  • Дзеркала. Деяким людям подобається дзеркальна обробка стін та стелі. Цей варіант дуже ефективний, але зверніть увагу, що дзеркала необхідно регулярно мити. Щоб вони не запотівали та менше бруднилися, можна покрити спеціальним розчином. Такі засоби продаються в магазинах, але можна легко приготувати в домашніх умовах. Найпростіший рецепт — розвести 1 чайну ложку желатину в половині склянки води. Якщо площа дзеркал велика, то пропорційно збільшуйте кількість желатину та води.
Ремонт у ванній кімнаті

Ремонт у ванній кімнаті: обробка підлоги

Підлога у ванній кімнаті має велике значення, оскільки на неї стікають краплі води. Якщо підлога слизька, то людина ризикує підковзнутися, впасти та травмуватися. Проте, це не означає, що потрібно зовсім відмовитися від таких покриттів, потрібно їх комбінувати з невеликим килимком біля ванни чи душової кабіни. Найкраще підійдуть гумові килимки, оскільки вони забезпечать максимальну безпеку. Для літніх людей бажано зробити спеціальні ручки на ванній та стіні.

Часто ванна кімната спільна з вбиральнею. В такому випадку для обробки необхідно вибрати мийне покриття та матеріали, бо в першу чергу, це важливо з гігієнічної точки зору.

Ремонт у ванній кімнаті

Тепер поговоримо про кольорову палітру вашої кімнати. Як ми вже говорили, що краще уникати занадто темних тонів. Вибір кольору залежить повністю від уподобань людини. Просто пам’ятайте, що синій та зелений кольори допомагають заспокоїтися й зняти стрес, а червоний збадьорить та тонізує.

Важливим елементом в обробці ванної кімнати слугують аксесуари. Наприклад, простір під ванною можна загородити спеціальним екраном, в такому випадку там можна зберігати необхідні речі. Ваш інтер’єр прикрасять гарні та зручні полички для косметичних засобів й побутової хімії, мильниці та вішаки для поличок.

Якщо ваша ванна кімната також слугує й для сушіння білизни, вам будуть потрібні білизняні мотузки. Чим вище ви їх підвісите, ти більше місця залишиться у ванній кімнаті. Але пам’ятайте, що між мокрою білизною та стелею повинен бути простір не менше 10 сантиметрів, в іншому випадку ваша стеля швидко зіпсується.

РЕМОНТ У ВАННІЙ КІМНАТІ: НА ЗАМІТКУ 1

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь